2061500PCJ711T18CN Setra Systems
  • Part Number: 2061500PCJ711T18CN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Compound, 7/16 SAE, 4-20 mA, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Ca
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061500PCJ711T18CN Setra Systems
    2061500PCJ711T18CN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061500PCJ711T18CN is described as Press Transducer, 500 PSI Compound, 7/16"SAE, 4-20 mA, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Ca. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    View
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE