2061500PC1M11H18GN Setra Systems
  • Part Number: 2061500PC1M11H18GN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Compound, 1/8 NPTM, 4-20 mA, Hirsch Conn, ± 0.13% FS,
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061500PC1M11H18GN Setra Systems
    2061500PC1M11H18GN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061500PC1M11H18GN is described as Press Transducer, 500 PSI Compound, 1/8" NPTM, 4-20 mA, Hirsch Conn, ± 0.13% FS,. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ
    View
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    Pui Audio
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ