2061200PC1M11H18GN Setra Systems
  • Part Number: 2061200PC1M11H18GN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 200 PSI Compound, 1/8 NPTM, 4-20 mA, Hirsch Conn, ± 0.13% FS,
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061200PC1M11H18GN Setra Systems
    2061200PC1M11H18GN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061200PC1M11H18GN is described as Press Transducer, 200 PSI Compound, 1/8" NPTM, 4-20 mA, Hirsch Conn, ± 0.13% FS,. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    View
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A