2061100PCJ722H18CN Setra Systems
  • Part Number: 2061100PCJ722H18CN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Compound, 7/16 SAE, 0.1-5.1 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13%
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061100PCJ722H18CN Setra Systems
    2061100PCJ722H18CN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061100PCJ722H18CN is described as Press Transducer, 100 PSI Compound, 7/16"SAE, 0.1-5.1 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13%. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    View
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"