2061100PCJ711T18CN Setra Systems
  • Part Number: 2061100PCJ711T18CN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Compound, 7/16 SAE, 4-20 mA, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Ca
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061100PCJ711T18CN Setra Systems
    2061100PCJ711T18CN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061100PCJ711T18CN is described as Press Transducer, 100 PSI Compound, 7/16"SAE, 4-20 mA, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Ca. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Amphenol Ltw
  • Description
    BREATHABLE VENT M12*1.5,METAL
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    CORDGRIP NEMA4 .492"
    View
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    Cinch Connectivity
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK