2061100PCJ711H18NN Setra Systems
  • Part Number: 2061100PCJ711H18NN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Compound, 7/16 SAE, 4-20 mA, Hirsch Connector, ± 0.13% FS0
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061100PCJ711H18NN Setra Systems
    2061100PCJ711H18NN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061100PCJ711H18NN is described as Press Transducer, 100 PSI Compound, 7/16"SAE, 4-20 mA, Hirsch Connector, ± 0.13% FS0. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"