2061100PC2M27H18CN Setra Systems
  • Part Number: 2061100PC2M27H18CN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Compound, 1/4 NPTM, 1-5 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13% FS,
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061100PC2M27H18CN Setra Systems
    2061100PC2M27H18CN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061100PC2M27H18CN is described as Press Transducer, 100 PSI Compound, 1/4" NPTM, 1-5 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13% FS,. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 TOP BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"