2061050PC2M11T18CN Setra Systems
  • Part Number: 2061050PC2M11T18CN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 50 PSI Compound, 1/4 NPTM, 4-20 mA, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Cal
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061050PC2M11T18CN Setra Systems
    2061050PC2M11T18CN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061050PC2M11T18CN is described as Press Transducer, 50 PSI Compound, 1/4" NPTM, 4-20 mA, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Cal. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    View
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    Schroff
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"