CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0YCVAR-W0000-S Schurter Inc
  • Part Number: CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0YCVAR-W0000-S
  • Manufacturer Name: Schurter Inc
  • Description: SWITCH PUSHBUTTON SPST 100MA 42V
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0YCVAR-W0000-S Schurter Inc
    CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0YCVAR-W0000-S is manufactured by Schurter Inc and is categorized in the Pushbutton Switches category. CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0YCVAR-W0000-S is described as SWITCH PUSHBUTTON SPST 100MA 42V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Schurter Inc
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    View
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    Schroff
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS