CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WTVAR-W0000-S Schurter Inc
  • Part Number: CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WTVAR-W0000-S
  • Manufacturer Name: Schurter Inc
  • Description: SWITCH PUSHBUTTON SPST 100MA 42V
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WTVAR-W0000-S Schurter Inc
    CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WTVAR-W0000-S is manufactured by Schurter Inc and is categorized in the Pushbutton Switches category. CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WTVAR-W0000-S is described as SWITCH PUSHBUTTON SPST 100MA 42V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Schurter Inc
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM
    Murata
    AUDIO INDICATOR
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.7KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.2KHZ 50MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 6.4KHZ 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 27MM 2.0KHZ