CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WCVAR-W0000-S Schurter Inc
  • Part Number: CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WCVAR-W0000-S
  • Manufacturer Name: Schurter Inc
  • Description: SWITCH PUSHBUTTON SPST 100MA 42V
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WCVAR-W0000-S Schurter Inc
    CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WCVAR-W0000-S is manufactured by Schurter Inc and is categorized in the Pushbutton Switches category. CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WCVAR-W0000-S is described as SWITCH PUSHBUTTON SPST 100MA 42V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Schurter Inc
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Adafruit
  • Description
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    View
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    View
    Patco Electronics
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A