CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0GYVAR-W0000-S Schurter Inc
  • Part Number: CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0GYVAR-W0000-S
  • Manufacturer Name: Schurter Inc
  • Description: SWITCH PUSHBUTTON SPST 100MA 42V
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0GYVAR-W0000-S Schurter Inc
    CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0GYVAR-W0000-S is manufactured by Schurter Inc and is categorized in the Pushbutton Switches category. CPS22-LA00A10-SNCSNCWF-RI0GYVAR-W0000-S is described as SWITCH PUSHBUTTON SPST 100MA 42V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Schurter Inc
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    View
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V