CPS19-NO00A10-SNCSNCNF-RI0BRVAR-W0000-S Schurter Inc
  • Part Number: CPS19-NO00A10-SNCSNCNF-RI0BRVAR-W0000-S
  • Manufacturer Name: Schurter Inc
  • Description: SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about CPS19-NO00A10-SNCSNCNF-RI0BRVAR-W0000-S Schurter Inc
    CPS19-NO00A10-SNCSNCNF-RI0BRVAR-W0000-S is manufactured by Schurter Inc and is categorized in the Pushbutton Switches category. CPS19-NO00A10-SNCSNCNF-RI0BRVAR-W0000-S is described as SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Schurter Inc
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Dfrobot
  • Description
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    View
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    View
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT