CPS19-NC00A10-SNCSNCNF-RI0GWVAR-W0000-S Schurter Inc
  • Part Number: CPS19-NC00A10-SNCSNCNF-RI0GWVAR-W0000-S
  • Manufacturer Name: Schurter Inc
  • Description: SWITCH PUSH SPST-NC 100MA 42V
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about CPS19-NC00A10-SNCSNCNF-RI0GWVAR-W0000-S Schurter Inc
    CPS19-NC00A10-SNCSNCNF-RI0GWVAR-W0000-S is manufactured by Schurter Inc and is categorized in the Pushbutton Switches category. CPS19-NC00A10-SNCSNCNF-RI0GWVAR-W0000-S is described as SWITCH PUSH SPST-NC 100MA 42V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Schurter Inc
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SUBRACK ECO 3U/84HP/175 MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    View
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM
    Vector
    3U REAR ANGLES 1 SET
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM