CPS19-NC00A10-SNCSNCNF-RI0CBVAR-W0000-S Schurter Inc
  • Part Number: CPS19-NC00A10-SNCSNCNF-RI0CBVAR-W0000-S
  • Manufacturer Name: Schurter Inc
  • Description: SWITCH PUSH SPST-NC 100MA 42V
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about CPS19-NC00A10-SNCSNCNF-RI0CBVAR-W0000-S Schurter Inc
    CPS19-NC00A10-SNCSNCNF-RI0CBVAR-W0000-S is manufactured by Schurter Inc and is categorized in the Pushbutton Switches category. CPS19-NC00A10-SNCSNCNF-RI0CBVAR-W0000-S is described as SWITCH PUSH SPST-NC 100MA 42V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Schurter Inc
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    View
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE