CPS16-NC00A10-SNCCWTNF-AI0RBVAR-W0000-S Schurter Inc
  • Part Number: CPS16-NC00A10-SNCCWTNF-AI0RBVAR-W0000-S
  • Manufacturer Name: Schurter Inc
  • Description: SWITCH PUSH SPST-NC 100MA 42V
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about CPS16-NC00A10-SNCCWTNF-AI0RBVAR-W0000-S Schurter Inc
    CPS16-NC00A10-SNCCWTNF-AI0RBVAR-W0000-S is manufactured by Schurter Inc and is categorized in the Pushbutton Switches category. CPS16-NC00A10-SNCCWTNF-AI0RBVAR-W0000-S is described as SWITCH PUSH SPST-NC 100MA 42V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Schurter Inc
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM