CPS16-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WCVAR-W0000-S Schurter Inc
  • Part Number: CPS16-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WCVAR-W0000-S
  • Manufacturer Name: Schurter Inc
  • Description: SWITCH PUSHBUTTON SPST 100MA 42V
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about CPS16-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WCVAR-W0000-S Schurter Inc
    CPS16-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WCVAR-W0000-S is manufactured by Schurter Inc and is categorized in the Pushbutton Switches category. CPS16-LA00A10-SNCSNCWF-RI0WCVAR-W0000-S is described as SWITCH PUSHBUTTON SPST 100MA 42V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Schurter Inc
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM