UCC8-010-1-H-S-1-A Samtec
  • More about UCC8-010-1-H-S-1-A Samtec
    UCC8-010-1-H-S-1-A Samtec
    UCC8-010-1-H-S-1-A is manufactured by Samtec and is categorized in the Pluggable Connectors category. UCC8-010-1-H-S-1-A is described as CONN SOCKET 10POS 0.8MM SMD. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Samtec
    ---> Pluggable Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  Pluggable Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    RETAINER COIN CELL SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Linx Tech
  • Description
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    View
    Memory Protection Devices
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    Keystone Electronics
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL