MEC1-160-02-FM-D-RA1-SL-TR Samtec
  • More about MEC1-160-02-FM-D-RA1-SL-TR Samtec
    MEC1-160-02-FM-D-RA1-SL-TR is manufactured by Samtec and is categorized in the Edgeboard Card Connectors category. MEC1-160-02-FM-D-RA1-SL-TR is described as CONN EDGEDUAL FMALE 120POS 0.039. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE