MEC1-120-02-S-D-K-TR Samtec
  • More about MEC1-120-02-S-D-K-TR Samtec
    MEC1-120-02-S-D-K-TR Samtec
    MEC1-120-02-S-D-K-TR is manufactured by Samtec and is categorized in the Edgeboard Card Connectors category. MEC1-120-02-S-D-K-TR is described as CONN EDGE DUAL FMALE 40POS 0.039. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    View
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC