MEC1-120-02-L-D-RA1-SL Samtec
  • More about MEC1-120-02-L-D-RA1-SL Samtec
    MEC1-120-02-L-D-RA1-SL Samtec
    MEC1-120-02-L-D-RA1-SL is manufactured by Samtec and is categorized in the Edgeboard Card Connectors category. MEC1-120-02-L-D-RA1-SL is described as 1MM MINI-EDGE CARD ASSEMBLY. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO DIN SOCKET
    View
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG