MEC1-105-02-L-D-LC-K-TR Samtec
  • More about MEC1-105-02-L-D-LC-K-TR Samtec
    MEC1-105-02-L-D-LC-K-TR Samtec
    MEC1-105-02-L-D-LC-K-TR is manufactured by Samtec and is categorized in the Edgeboard Card Connectors category. MEC1-105-02-L-D-LC-K-TR is described as 1MM MINI-EDGE CARD ASSEMBLY. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Samtec
    ---> Edgeboard Card Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  Edgeboard Card Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    View
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE