HSEC8-120-01-L-DV-K Samtec
  • More about HSEC8-120-01-L-DV-K Samtec
    HSEC8-120-01-L-DV-K Samtec
    HSEC8-120-01-L-DV-K is manufactured by Samtec and is categorized in the Edgeboard Card Connectors category. HSEC8-120-01-L-DV-K is described as CONN EDGE DUAL FMALE 40POS 0.031. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    View
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED