HSEC8-120-01-L-DV-A-PE-K Samtec
  • More about HSEC8-120-01-L-DV-A-PE-K Samtec
    HSEC8-120-01-L-DV-A-PE-K is manufactured by Samtec and is categorized in the Edgeboard Card Connectors category. HSEC8-120-01-L-DV-A-PE-K is described as CONN EDGE DUAL FMALE 40POS 0.031. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Samtec
    ---> Edgeboard Card Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  Edgeboard Card Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    View
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE