FC1-10-L2-T-TR Samtec
  • More about FC1-10-L2-T-TR Samtec
    FC1-10-L2-T-TR Samtec
    FC1-10-L2-T-TR is manufactured by Samtec and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FC1-10-L2-T-TR is described as 1MM SINGLE ROW CONNECTOR. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Samtec
    ---> Flexible Fiber Optic Connectors from all manufacturers
    ---> Fiber Optic Connectors by sub category
  • More About  Flexible Fiber Optic Connectors
    Fiber Optic Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    View
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS