A275KXX90-120VAC STRUTHERS-DUNN
  • Part Number: A275KXX90-120VAC
  • Manufacturer Name: STRUTHERS-DUNN
  • Description: Contactor, Reversing Control, AC Operated, Single Coil Latching, 120 Vac, 125 Ohms
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about A275KXX90-120VAC STRUTHERS-DUNN
    A275KXX90-120VAC is manufactured by STRUTHERS-DUNN and is categorized in the Contactors category. A275KXX90-120VAC is described as Contactor, Reversing Control, AC Operated, Single Coil Latching, 120 Vac, 125 Ohms. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1559/1559-TF
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558-BF
    View
    COVER ABS FOR PB-1563
    Cinch Connectivity
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE