A275KXX-120VAC STRUTHERS-DUNN
  • Part Number: A275KXX-120VAC
  • Manufacturer Name: STRUTHERS-DUNN
  • Description: Contactor, Motor Reversing, 15A, 3PDM-NO, 120VAC,
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about A275KXX-120VAC STRUTHERS-DUNN
    A275KXX-120VAC STRUTHERS-DUNN
    A275KXX-120VAC is manufactured by STRUTHERS-DUNN and is categorized in the Contactors category. A275KXX-120VAC is described as Contactor, Motor Reversing, 15A, 3PDM-NO, 120VAC,. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by STRUTHERS-DUNN
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
  • Manufacturer Name
    Soberton
  • Description
    AUDIO MAGNETIC XDCR 4-6V TH
    View
    Pui Audio
    AUDIO MAGNETIC XDCR 3-7V TH
    Tdk
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Knowles
    WAX PROTECTION
    Knowles
    EMC
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK