STPS2L60A STMicro
  • Available: 255,569
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about STPS2L60A STMicro
    STPS2L60A STMicro
    STPS2L60A is manufactured by STMicro and is categorized in the Zener Single Diodes category. STPS2L60A is described as DIODE SCHOTTKY 60V 2A SMA. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 9-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE VME J1 9-SLOT MONO
    BACKPLANE VME 7SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE VME J2 12-SLOT MONO
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V