STPS2H100U STMicro
  • Available: 482,343
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about STPS2H100U STMicro
    STPS2H100U STMicro
    STPS2H100U is manufactured by STMicro and is categorized in the Zener Single Diodes category. STPS2H100U is described as DIODE SCHOTTKY 100V 2A SMB. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by STMicro
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    View
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"