PHS120A20 SSAC SYM
  • Part Number: PHS120A20
  • Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Description: Product Description: Solid State Relay, AC Phase Control, 120VAC/20A Max, Analog Output, Variable Resistance Input
  • Category: Solid State Relays
  • Status:
  • More about PHS120A20 SSAC SYM
    PHS120A20 SSAC SYM
    PHS120A20 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Solid State Relays category. PHS120A20 is described as Product Description: Solid State Relay, AC Phase Control, 120VAC/20A Max, Analog Output, Variable Resistance Input . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SSAC SYM
    ---> Solid State Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Solid State Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    View
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X