3RT23271AK60 SIEMENS
  • Part Number: 3RT23271AK60
  • Manufacturer Name: SIEMENS
  • Description: Sirius 3RT 4 Pole Contactor, 50 A, 28 kW, 110 V ac@ 50 Hz, 120 V ac@ 60 Hz Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about 3RT23271AK60 SIEMENS
    3RT23271AK60 SIEMENS
    3RT23271AK60 is manufactured by SIEMENS and is categorized in the Contactors category. 3RT23271AK60 is described as Sirius 3RT 4 Pole Contactor, 50 A, 28 kW, 110 V ac@ 50 Hz, 120 V ac@ 60 Hz Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SIEMENS
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Knowles
    WAX PROTECTION
    Knowles
    EMC
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK