3RT23171AK60 SIEMENS
  • Part Number: 3RT23171AK60
  • Manufacturer Name: SIEMENS
  • Description: Sirius 3RT 4 Pole Contactor, 22 A, 22 kW, 110 V ac@ 50 Hz, 120 V ac@ 60 Hz Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about 3RT23171AK60 SIEMENS
    3RT23171AK60 SIEMENS
    3RT23171AK60 is manufactured by SIEMENS and is categorized in the Contactors category. 3RT23171AK60 is described as Sirius 3RT 4 Pole Contactor, 22 A, 22 kW, 110 V ac@ 50 Hz, 120 V ac@ 60 Hz Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SIEMENS
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    View
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK