3RT20161AN61 SIEMENS
  • Part Number: 3RT20161AN61
  • Manufacturer Name: SIEMENS
  • Description: Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 9 A, 4 kW, 200 to 220V ac@ 60 Hz, 200V ac@ 50 Hz Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about 3RT20161AN61 SIEMENS
    3RT20161AN61 SIEMENS
    3RT20161AN61 is manufactured by SIEMENS and is categorized in the Contactors category. 3RT20161AN61 is described as Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 9 A, 4 kW, 200 to 220V ac@ 60 Hz, 200V ac@ 50 Hz Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SIEMENS
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE