3RT1046-1AP60 SIEMENS
  • Part Number: 3RT1046-1AP60
  • Manufacturer Name: SIEMENS
  • Description: Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 95 A, 45 kW, 220 V ac@ 50 Hz, 240 V ac@ 60 Hz Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about 3RT1046-1AP60 SIEMENS
    3RT1046-1AP60 SIEMENS
    3RT1046-1AP60 is manufactured by SIEMENS and is categorized in the Contactors category. 3RT1046-1AP60 is described as Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 95 A, 45 kW, 220 V ac@ 50 Hz, 240 V ac@ 60 Hz Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SIEMENS
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    View
  • Manufacturer Name
    Ixys
  • Description
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    View
    Tripp Lite
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    Fedco Batteries
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA