3RT1045-1AP60 SIEMENS
  • Part Number: 3RT1045-1AP60
  • Manufacturer Name: SIEMENS
  • Description: Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 80 A, 37 kW, 220 V ac@ 50 Hz, 240 V ac@ 60 Hz Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about 3RT1045-1AP60 SIEMENS
    3RT1045-1AP60 SIEMENS
    3RT1045-1AP60 is manufactured by SIEMENS and is categorized in the Contactors category. 3RT1045-1AP60 is described as Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 80 A, 37 kW, 220 V ac@ 50 Hz, 240 V ac@ 60 Hz Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.