3RT1044-1AK60 SIEMENS
  • Part Number: 3RT1044-1AK60
  • Manufacturer Name: SIEMENS
  • Description: Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 65 A, 30 kW, 110 V ac@ 50 Hz, 120 V ac@ 60 Hz Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about 3RT1044-1AK60 SIEMENS
    3RT1044-1AK60 SIEMENS
    3RT1044-1AK60 is manufactured by SIEMENS and is categorized in the Contactors category. 3RT1044-1AK60 is described as Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 65 A, 30 kW, 110 V ac@ 50 Hz, 120 V ac@ 60 Hz Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.