3RT1035-1AP60 SIEMENS
  • Part Number: 3RT1035-1AP60
  • Manufacturer Name: SIEMENS
  • Description: Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 40 A, 18.5 kW, 220V ac@ 50 Hz, 240V ac@ 60 Hz Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about 3RT1035-1AP60 SIEMENS
    3RT1035-1AP60 SIEMENS
    3RT1035-1AP60 is manufactured by SIEMENS and is categorized in the Contactors category. 3RT1035-1AP60 is described as Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 40 A, 18.5 kW, 220V ac@ 50 Hz, 240V ac@ 60 Hz Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SIEMENS
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    View
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A