3RT1035-1AK60 SIEMENS
  • Part Number: 3RT1035-1AK60
  • Manufacturer Name: SIEMENS
  • Description: Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 40 A, 18.5 kW, 110V ac@ 50 Hz, 120V ac@ 60 Hz Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about 3RT1035-1AK60 SIEMENS
    3RT1035-1AK60 SIEMENS
    3RT1035-1AK60 is manufactured by SIEMENS and is categorized in the Contactors category. 3RT1035-1AK60 is described as Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 40 A, 18.5 kW, 110V ac@ 50 Hz, 120V ac@ 60 Hz Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SIEMENS
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    View
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE