WTB27-3P2441 SICK Inc
  • Part Number: WTB27-3P2441
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Photoelectric Sensor; Proximity; Rectangular; 100-1, 100 mm; 660 nm; PNP
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about WTB27-3P2441 SICK Inc
    WTB27-3P2441 SICK Inc
    WTB27-3P2441 is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. WTB27-3P2441 is described as Photoelectric Sensor; Proximity; Rectangular; 100-1, 100 mm; 660 nm; PNP. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    View
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM
    Murata
    AUDIO INDICATOR
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.7KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.2KHZ 50MM