WF50-40B410 SICK Inc
  • Part Number: WF50-40B410
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Fork Sensor, PNP/NPN, IR, 50mm Slot Width, 40mm Depth, 4-Pin M8 Connector, Manual
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about WF50-40B410 SICK Inc
    WF50-40B410 SICK Inc
    WF50-40B410 is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. WF50-40B410 is described as Fork Sensor, PNP/NPN, IR, 50mm Slot Width, 40mm Depth, 4-Pin M8 Connector, Manual. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    View
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"