WF30-60B416 SICK Inc
  • Part Number: WF30-60B416
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Fork Sensor, PNP/NPN, IR, 30mm Slot Width, 60mm Depth, 4-Pin M8 Connector, Teach-In
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about WF30-60B416 SICK Inc
    WF30-60B416 SICK Inc
    WF30-60B416 is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. WF30-60B416 is described as Fork Sensor, PNP/NPN, IR, 30mm Slot Width, 60mm Depth, 4-Pin M8 Connector, Teach-In. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V