WF2-40B410 SICK Inc
  • Part Number: WF2-40B410
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Fork Sensor, PNP/NPN, IR, 2mm Slot Width, 40mm Depth, 4-Pin M8 Connector, Manual
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about WF2-40B410 SICK Inc
    WF2-40B410 SICK Inc
    WF2-40B410 is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. WF2-40B410 is described as Fork Sensor, PNP/NPN, IR, 2mm Slot Width, 40mm Depth, 4-Pin M8 Connector, Manual. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO STD 2.6KHZ 30V
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO
    View
    Pui Audio
    PIEZO CER BENDER 27MM 4600HZ
    PIEZO CER BENDER 9000HZ 500 OHM
    Murata
    PIEZOELECTRIC DIAPHRAGM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 4.6KHZ 20V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM