WF120-60B410 SICK Inc
  • Part Number: WF120-60B410
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Fork Sensor, PNP/NPN, IR, 120mm Slot Width, 60mm Depth, 4-Pin M8 Connector, Manual
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about WF120-60B410 SICK Inc
    WF120-60B410 SICK Inc
    WF120-60B410 is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. WF120-60B410 is described as Fork Sensor, PNP/NPN, IR, 120mm Slot Width, 60mm Depth, 4-Pin M8 Connector, Manual. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    View
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"