VTE18-4P4740 SICK Inc
  • Part Number: VTE18-4P4740
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Photoelectric Proximity Sensor, Sense Rng:5mm-350mm, IR Lgt, PNP Opn Collct, M12
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about VTE18-4P4740 SICK Inc
    VTE18-4P4740 SICK Inc
    VTE18-4P4740 is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. VTE18-4P4740 is described as Photoelectric Proximity Sensor, Sense Rng:5mm-350mm, IR Lgt, PNP Opn Collct, M12. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"