PHT-RP060ET10SEALS0Z SICK Inc
  • Part Number: PHT-RP060ET10SEALS0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PHT, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 60 psi, #20°C-+150°C, 4mA- 20mA
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PHT-RP060ET10SEALS0Z SICK Inc
    PHT-RP060ET10SEALS0Z SICK Inc
    PHT-RP060ET10SEALS0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PHT-RP060ET10SEALS0Z is described as Pressure Sensor, PHT, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 60 psi, #20°C-+150°C, 4mA- 20mA. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE