PHT-RBX40ET20S0ALS0Z SICK Inc
  • Part Number: PHT-RBX40ET20S0ALS0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PHT, Liquid, Gaseous, 0bar-0.4bar, #20°C-+150°C, 4mA- 20mA
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PHT-RBX40ET20S0ALS0Z SICK Inc
    PHT-RBX40ET20S0ALS0Z SICK Inc
    PHT-RBX40ET20S0ALS0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PHT-RBX40ET20S0ALS0Z is described as Pressure Sensor, PHT, Liquid, Gaseous, 0bar-0.4bar, #20°C-+150°C, 4mA- 20mA. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC MEZZANINE COVER
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    View
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Schroff
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM