PFT-SRP015SN1SSAAMSSZ SICK Inc
  • Part Number: PFT-SRP015SN1SSAAMSSZ
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PFT, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 15 psi, #30°C-+100°C, 4mA-20mA, 2Wire
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PFT-SRP015SN1SSAAMSSZ SICK Inc
    PFT-SRP015SN1SSAAMSSZ SICK Inc
    PFT-SRP015SN1SSAAMSSZ is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PFT-SRP015SN1SSAAMSSZ is described as Pressure Sensor, PFT, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 15 psi, #30°C-+100°C, 4mA-20mA, 2Wire. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.