PFT-SRBX16SGDSSAAMSSZ SICK Inc
  • Part Number: PFT-SRBX16SGDSSAAMSSZ
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PFT, Liquid, Gaseous, 0bar- 1.6bar, #30°C-+100°C, 4mA-20mA, 2Wire
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PFT-SRBX16SGDSSAAMSSZ SICK Inc
    PFT-SRBX16SGDSSAAMSSZ SICK Inc
    PFT-SRBX16SGDSSAAMSSZ is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PFT-SRBX16SGDSSAAMSSZ is described as Pressure Sensor, PFT, Liquid, Gaseous, 0bar- 1.6bar, #30°C-+100°C, 4mA-20mA, 2Wire. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    View
  • Manufacturer Name
    Enersys
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM