PFT-FRBX60SF1OSSALSSZ SICK Inc
  • Part Number: PFT-FRBX60SF1OSSALSSZ
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PFT, Liquid, Gaseous, 0bar-0.6bar, #30°C-+100°C, 4mA-20mA, 2Wire
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PFT-FRBX60SF1OSSALSSZ SICK Inc
    PFT-FRBX60SF1OSSALSSZ SICK Inc
    PFT-FRBX60SF1OSSALSSZ is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PFT-FRBX60SF1OSSALSSZ is described as Pressure Sensor, PFT, Liquid, Gaseous, 0bar-0.6bar, #30°C-+100°C, 4mA-20mA, 2Wire. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    View
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE