PBT-RP300SG1SSNUMA0Z SICK Inc
  • Part Number: PBT-RP300SG1SSNUMA0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0psi- 300psi, 0°C-+80°C, 0 V ... 5 V, 3-wire
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBT-RP300SG1SSNUMA0Z SICK Inc
    PBT-RP300SG1SSNUMA0Z SICK Inc
    PBT-RP300SG1SSNUMA0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBT-RP300SG1SSNUMA0Z is described as Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0psi- 300psi, 0°C-+80°C, 0 V ... 5 V, 3-wire. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Amphenol Ltw
  • Description
    BREATHABLE VENT
    View
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    View
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"